Altın (GLD) alanındaki yatırımcılar için yıla zor bir başlangıç ​​oldu, metal maalesef, yılbaşından bugüne dek negatif getiri elde eden tek varlık sınıflarından biri. Bu düşük performans, bu 6 haftalık dönem bir çok vakit altın için senenin en güçlü dönemlerinden biri olmasına rağmen, metal tipik olarak senenin ilk sekiz haftasında% 3’ten fazla kazanç elde ediyor.

Şaşırtıcı olmayan bir halde, bu uyuşuk performans, Ağustos ayından itibaren en yüksek altın fiyatlarını 2.000 $ / ons’un üstünde gördüğümüzü ve bunun yeni bir ayı piyasasının başlangıcı olabileceğini düşünüyor. Her şey mümkün olsa da, veriler durumun muhtemelen bu şekilde olmadığını öne sürüyor, şundan dolayı gümüş (SLV), bu boğa piyasası aslına bakarsanız son kullanma tarihini geçmiş olsaydı bekleyeceğimizin tam tersini yapıyor. Aşağıya daha yakından bakalım:

Grafik Açıklaması otomatik olarak oluşturuldu

Ağustos ayında, altının günlük grafiğinde satış sinyallerinin yanıp sönmesi sebebiyle sektöre yeni bir risk eklemenin tehlikeli bir zaman bulunduğunu belirttim. Bu sinyaller tipik olarak, sektör genelinde fiyat hedefleri yükseltildiğinde ve metal köpüklü bir duyarlılık gördüğünde ortaya çıkıyor ve birçoğu hem kısa hem de orta vadede oldukça daha yüksek fiyatlar bekliyor. Bununla birlikte, metalde duyarlılığı sıfırlamak için% 12’lik bir düzeltme beklerken, bu düzeltmenin uzunluğu ve derinliği beklediğimden birazcık daha fazlaca oldu. Ne yazık ki, bu Altın Madencileri Endeksinde (GDX) büyük bir engel oluşturdu ve birçok kişinin sektörden tamamen vazgeçmesine niçin oldu.

İyi haber şu ki, duygu ve çaresizlikteki bu tam tersine dönme tipik olarak dayanıklı dipler doğuruyor ve gümüş, metali yeni oldukça aylık düşüklere doğru takip etmiyor. Aslına bakarsak, bugüne dek averaj% 5 arttı ve sarı metalden oldukça daha iyi performans gösterdi. Geçmişte bu, aşağıya bir göz atacağımız bir yükseliş göstergesiydi:

Orta derecede güvenle oluşturulan bir bilgisayar ekranı yakalama açıklaması

Yukarıdaki grafikte görebileceğimiz benzer halde, gümüş son altı ayda iki kez altına nazaran yeni yükselişler yapmış oldu ve hem de oldukça yıllı bir düşüş trendinden çıktıktan sonrasında metale kıyasla büyük bir yükseliş kaydetti. Son boğa piyasasının zirvesi esnasında (grafiğin altında), gümüş, altın karşısında Nisan 2011’de zirve yapmış oldu, Haziran 2011’de altına nazaran yeni bir düşüş yapmış oldu ve Ağustos 2011’deki zirveden derhal ilkin altına nazaran önemli seviyede daha düşük bir yükseliş yapmış oldu. .

Bu, boğa piyasasının son ayağında bulunduğunu ve altının daha yüksek hareketinin, güce satış yapmak için bir fırsat bulunduğunu gösterdi. Şu anda tam tersini gördüğümüz göz önüne alındığında, bu, yeni bir ayı piyasasının başlangıcına kıyasla şiddetli bir ara düzeltme olma olasılığının daha yüksek olduğuna işaret ediyor. Şu demek oluyor ki altın / gümüş oranı 80’in altında kalmış olduğu sürece uykumu kaçırmak için bir sebep görmüyorum.

Orta düzeyde güvenle oluşturulan bir bilgisayar açıklamasının ekran görüntüsü

Altının daha büyük bir tablosuna bakarsak, bu hem de ürkü yapmak için bir niçin olmadığını gösteriyor şundan dolayı metal, üç ayda bundan önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üstünde ve net bir yükseliş trendinde kalıyor. Hiçbir varlık sınıfı düz bir çizgide yükselmiyor (Bitcoin hariç) ve altının art arda sekiz çeyrek süresince arttığını ve şu anda bu kazancı 4. ve 1. çeyrekte sindirdiğini görebiliyoruz. Bu, bir boğa piyasası esnasında bile tamamen normaldir ve aslına bakarsak sağlıklıdır şundan dolayı bir sonraki adım için yakıt sağlar.

Bir piyasa şüphesiz yada karamsar bir halde tırmanmaya devam ettiğinde, kaygı duvarına tırmanamaz ve bu bir çok vakit ihtiyatlı olma zamanıdır. Dolayısıyla, bu düzeltme uzaydaki yükseliş hissini baltalasa ve birçok madenciyi yüksek seviyelerinde% 30 düşürürken, altın 1.700 $ / ons seviyesini koruyabildiği sürece bu pazar için en iyisi.

Grafik Açıklaması otomatik olarak oluşturuldu

Öyleyse, en iyi hareket seçimi nedir?

Gümüş madencileri son zamanlarda revaçta ve tüm basını alırken, öne çıkan kıymet adları Kirkland Lake Gold (KL) ve Alamos Gold (AGI) olan köklü altın üreticileri içinde en iyi kıymeti görmeye devam ediyorum. Bu adların her ikisi de 10x FY2021 senelik EPS tahminlerinin altında işlem görüyor,% 1.25 ila% 2.25 temettü getirisi ödüyor ve önemli net nakit pozisyonlarına haiz, bu da sektördeki bu zayıflık devam ederse hisse senetlerini geri almalarına izin veriyor. Açıkçası, tek başına değerlemeler düşük tutarları engellemez, yalnız bu düşük riskli bir satın alma fırsatına benziyor, bilhassa de bu adlar tipik olarak 15 katın üstünde kazançlarla tecim yaptıkları için. Açıkçası, 44,00 $ ‘a yakın satın almaya başladığım için Kirkland Lake Gold satın almak için erken gelmiştim, yalnız son zamanlarda zayıflık üzerine pozisyonuma ekliyorum ve 40,00 $’ a yakın bir averaj maliyetim var.

Metalle ilgilenenler için, onu bir Hold olarak görmeye ve 1.450 $ / ons’dan uzun kalmaya devam ediyorum. Altının 1,700 $ / ons’un altında düştüğünü görürsek, pozisyonuma bir şeyler eklemek isteyebilirim şundan dolayı metal birden fazla zaman diliminde aşırı satım seviyelerine ulaşırdı. Şimdilik, madencilerin para başına oldukça daha iyi bulunduğunu düşünüyorum ve zayıflık üzerine en iyi adları biriktirmeye devam ediyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir