Sonunda boğaların altın renginde (GLD) birkaç ay uykusundan uyandığını gördük ve metal geçen hafta% 2 düşüşten haftayı bitirmek için% 2’nin üstüne çıktı. Bu tersine dönme, seçimlerden bu yana gördüğümüz ilk gerçek karakter şansıydı; bu, herhangi bir kuvvetli boşlukta daha düşük teklifler eksikliğiyle karşılandı ve sonunda sarı metaldeki bu sıkıntılı eğilimin sonuna yaklaşabileceğimizi gösteriyor. .

Daha da iyi haber, ticarette kalan boğa bulmanın zor olduğu gerçeğidir, yükseliş hissiyatı geçen hafta yalnız% 14’e düşerek averaj iki senenin en düşük okumasıdır. Neredeyse ormandan çıktığımızın garantisi olmasa da, düzeltmenin en kötüsünün bittiğine ve 1.750 $ / ons’un altındaki herhangi bir düşüşün muhtemelen bu döngüsel düzeltme için düşük olanı pazarlayacağına inanıyorum. Aşağıya daha yakından bakalım:

Grafik kullanıcı arayüzü Açıklama otomatik olarak oluşturulur

Yükseliş hissiyle başlayarak, Ağustos ayının başındaki% 93’lük yüksek bir seviyeden geçen hafta yalnız% 14’e düşen yükseliş hissiyatı ile Ağustos’tan itibaren tam bir deniz değişimi gördük. Bu, sektördeki hissiyatın aşırı kayıtsızlıktan aşırı karamsarlığa kaydığını gösteriyor ki bu, S & P-500 (SPY) yılbaşından bugüne dek performans gösteren bir varlık sınıfı için oldukça nadirdir.

Aslen, S & P-500 şu anda% 85 boğalarla yıl için% 13 arttı ve altın% 30’dan azca boğa okumasıyla yıl için% 22 arttı. Bu karamsarlık devam edebilirken, hangi ticaretin kalabalıklaşmaya başladığı ve hangisinin yukarı yönlü hareket alanı olduğu açıktır. Genel olarak, altın satın almak için en iyi süre, piyasa katılımcılarını boğalara dönüştürmek için oldukca fazla yakıt olduğundan, hissiyatın% 15’in altına düşmüş olduğu zamandır, bu da yukarı yönlü momentum çalıştığında satın alma gücü anlamına gelir.

Bundan dolayı, bazı sert altın ayılar, bunun yalnız uzun vadeli bir zirveyi kaydeden kalabalık bir tecim bulunduğunu münakaşaya devam ederken, bunun gerçeklerden daha oldukca olamayacağını iddia ediyorum. Aslen, altının düşüşü kalabalıklaşıyor ve piyasalar, tüm zamanların en yüksek seviyesinden ilk çıkışından kısa bir süre sonrasında nadiren zirveye çıkıyor. Bunun yerine, tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonraki ilk büyük düzeltme bir fazlaca süre satın alınır.

Grafik Açıklaması otomatik olarak oluşturuldu

Altının temel ilkelerine geçersek, burada da sevilecek oldukca şey var, 3 aylık gömü bonosu oranı eksi ABD Tüketici Fiyat Enflasyonunda (CPI) 12 aylık değişiklik oranı (ROC) derinden negatif durumda. bölge.

Aşina olmayanlar için, altın sahibi olmanın maliyeti oldukca azca olduğundan bu altın için oldukca yükseliş eğilimi gösteren bir okuma. Tersine, bu okuma pozitif bölgede olduğunda, yatırımcıların altına para yatırabilecekleri varlıklar olduğundan altına haiz olmak için bir fırsat maliyeti vardır, özetlemek gerekirse gerçek 3 aylık gömü bonosu getirisi.

Bunun benzer halde son aşama negatif sonuçlar aldığımız önceki üç vaka, 1975’ten 1981’e, 2002’den 2005’e ve 2007’den 2008’e kadardı. Bunlar, altın fiyatı için oldukca kuvvetli dönemlerdi ve altın fiyatının tercih edilen yatırımdan mühim seviyede daha iyi performans gösterdiği dönemlerdi. en oldukca: S & P-500.

Son olarak, teknik resme bakarsak, orta vadeli kanal çizgisinin altına inen ender bir altın oluşumu var. Metal, altın ayı piyasalarında bu orta kanal çizgisinin altında sonsuza kadar süre geçirebilirken, seküler boğa piyasalarında nadiren bu seviyenin altında oldukca süre geçirir.

Bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığımız göz önüne alındığında, olasılıklar bunun metal için yeni bir seküler boğa piyasası bulunduğunu gösteriyor. Yukarıda görebileceğimiz benzer halde, metal için mevcut aralık 1.625 $ / ons ila 2.125 $ / ons içinde değişiyor ve bu da boğaların nihayet kendi lehlerine mühim seviyede geri döndüğünü gösteriyor. Açıkçası, bu kanaldaki bu aşırı satım okuması, 1.760 $ / ons’a yakın son düşük seviyelerin tekrardan denetim edilmesini engellemiyor, bir tek bu alanda herhangi bir geri çekilmenin kuvvetli bir destek bulmasını umuyorum.

Öyleyse, en iyi hareket seçimi nedir?

Altın pozisyonumu nerede ise eklememiş olsam da, birden fazla hesapta Kirkland Lake Gold (KL) ve Newmont Corporation’da (NEM) pozisyonlarla en iyi madencileri satın almakla meşguldüm. Bu iki isim altın fiyatına oldukça kaldıraçlı ve% 2 + temettü getirisi ödeyerek, yatırımcılara bu düzeltmenin devam edip etmediğini beklemek ve oldukca makul bir fiyata gelişme elde etmek için ödeme yapılmasına izin veriyor.

Şu anda, her iki isim de 13x FY2021 senelik EPS tahminlerinden daha azca işlem görüyor ve NEM için 73,00 $ ‘lık ihtiyatlı bir gerçeğe uygun değerim ve KL için 60,00 $’ lık ihtiyatlı bir gerçeğe uygun değerim var. Bu, mevcut seviyeler için mühim bir artı ve yeni yükselişler yaparsak altın fiyatına kuvvetli bir kaldıraç sunar.

Ek olarak, altın açısından, uzun vadeli bir pozisyonu korumaya devam ediyorum ve metal 1,750 $ / ons kırılırsa pozisyonuma katkıda bulunmaya çalışacağım. Şimdilik, madencileri tercih etmeye devam ediyorum, bir tek altının son dönemdeki düşük seviyelerini 1.760 $ / ons seviyesinde kırdığını görürsek, buna bir satın alma fırsatı olarak bakacağım.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir