Kıymetli metaller alanı için sıkıntılı bir kaç ay geçti ve gümüş (SLV) Şükran Günü’ne giden ağustos ayının düşük seviyelerini tutmayı başardı, altın (GLD) 1.860 $ / ons seviyesinden düştü.

Üç aylık teknik zayıflığın arkasından yaşanmış olan bu keskin düşüş, metali en yüksek seviyelerinden% 13’ten fazla düşürdü, bu da Mart ayındaki% 15 düzeltmesinin derhal altında. Bazı yatırımcılar, gördüğümüz keskin düşüşün arkasından boğa piyasasının artık bittiğini duyuru ettiler.

Bununla birlikte, 2016’da% 17’lik bir düzeltmeye ve 2018’de% 14’lük bir düzeltmeye katlanan metal ile boğa piyasasında bile bu büyüklükteki geri çekilmelerin tamamen düzgüsel olduğuna dikkat etmek önemlidir. Bu düzeltme şu anda önceki ikisine neredeyse aynı şekilde benziyor. yükseliş hissiyatı eksikliği, madenci alanında tam bir kırım ve altının 200 günlük hareketli averajında yada altında bir geri çekilme.

Bundan dolayı paniğe tutulmak yerine, en kötüsünün muhtemelen sona erdiği gerçeğine açık fikirli olunmalıdır. Aşağıya daha yakından bakalım:

Grafik Açıklaması otomatik olarak oluşturuldu

Duyarlılıkla başlayarak, yükseliş hissinin Ağustos seviyelerinden oldukça yol kat ettiğini ve uzun vadeli hareketli ortalamanın% 85 boğalardan% 30 boğalara düştüğünü görebiliriz. Bu, Ağustos’taki her 10 yükseliş için 8,5 piyasa katılımcımız olduğu anlamına geliyor ve şu anda her 10 yatırımcının yalnız 3’üne düştü. Altının yıl içinde% 19 arttığı ve S & P-500 (SPY) ile diğeri ETF’lerin% 85’inden daha iyi performans gösterdiği göz önüne alındığında, bu oldukça şaşırtıcı ve hayret verici. Altının bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesi daha da şaşırtıcı.

Metalin düşük riskli satın alma bölgesine yetişmesi gereksinim duyulan daha oldukça şey varken, altın 1,900 $ / ons’un altında kalmış olduğu sürece bu alana yıl sonundan ilkin ulaşmayı umuyorum. Bundan dolayı, burada yatırımcılar için en iyi şey, bir yada iki hafta daha oldukca zayıflık yada sınırı olan yukarı yönlü ilerlemedir, bu sebeple bu, bir satın alma sinyali halletmeye yaklaşmalıdır.

Grafik, histogram Açıklama otomatik olarak oluşturulur

Uzun vadeli resme bakarsak, hakikaten endişelenecek bir şey yok, bu sebeple metal aylık hareketli averajının (turkuaz çizgisi) üstünde ve tüm zamanların en yüksek kırılma noktasının derhal altında duruyor. Tipik olarak, geri çekilmeler, 2006, 2007, 2008’de gördüğümüz şeklinde, geçmiş boğa piyasalarında aylık hareketli averajda güçlü bir destek buldu ve 2012’deki erimeden ilkin. Şu anda yükselen bir aylık hareketli ortalamanın üstünde oturuyoruz ve bu alan geliyor averaj 1.700 $ / oz.

Bununla beraber, bu on yıl devam eden kupa şeklindeki tabana, oldukça yükselişe bir gelişme olan bir kulp yapıyoruz şeklinde görünüyor. Açıkçası, bu sapın oluşacağına ve daha oldukca geri gitmediğimize dair bir güvence yok, yalnız yeni bir boğa piyasasında aylık hareketli ortalamanın ilk testi neredeyse daima bir satın alma fırsatıdır. Bundan dolayı, burada düşüşün olması için tek bir niçin görmüyorum.

Grafik, histogram Açıklama otomatik olarak oluşturulur

Kısa vadeli resme yaklaşırsak, elimizde oldukça karışık bir düzeltme var, yalnız altın tam alt kama desteğinde duruyor ve bununla beraber Ekim ortasında çıkmış olduğu düşüş trendi çizgisini tekrardan denetim ediyor.

Bu, metalin birazcık destek bulması için mantıklı bir noktadır, yalnız sıçramanın gücü bizlere düşüklerin sonunda gelip gelmediğini söylemelidir. Haftalık kapanışta güçlü bir sıçrama ve 1.860 $ / ons’un üstünde bir geri dönüş görebilirsek, tartışırım. düzeltmenin seyrini tamamlama olasılığı yüksek. Bununla birlikte, 1.860 $ / ons’un altında kaldığımız sürece, masada 1.775 $ / ons’a bir düşüş var – bu, 2. çeyrekteki önceki direnç.

Öyleyse, en iyi hareket seçimi nedir?

Metalin bu düzeltmeye gitmesi için hala birkaç hafta daha varken, en kötüsünün bittiğine inanıyorum.

Bundan dolayı, bunu Kirkland Lake Gold (KL) ve Newmont Corporation (NEM) olmak suretiyle, en cazip değerlemelere haiz en iyi madencilerden bazılarını kemirmeye adım atmak için uygun bir zaman olarak görüyorum. Bu iki şirket şu anda% 2 senelik temettü getirisi ödüyor ve 12x MY2021 senelik EPS tahminlerinin altında işlem görüyor. Bu, gelecek yıl senelik EPS’yi% 30’un üstünde çoğaltması beklenen firmalar için zorlayıcı bir değerleme.

Altına ulaşınca, neredeyse pozisyonuma eklemedim, yalnız geçen yıl 1.450 $ / ons’dan uzun kalmaya devam ediyorum. 1.760 $ / oz’un altına bir düşüş görseydik, maruz kalmamı arttırmayı düşünürdüm. Şimdilik, jüri düşük seviyenin içinde olup olmadığı mevzusunda çıktı, yalnız 1.860 $ / ons’un üzerine geri dönmesi, yükseliş eğilimi olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir