Önümüzdeki iki yıl için uyarıcıyı yüksek tutması ihtimaller içinde olan ABD Birleşik Devletleri’ndeki bir Mavi Dalgaya ve eski bir güvercin olan Janet Yellen’ın Gömü Bakanı olarak atanmasına rağmen, altın (GLD) boğalar için 2021’e sıkıntılı bir başlangıç ​​oldu.

Bu sürekli düşük performans, piyasaların hileli, manipüle edilmiş ve metallerin mümkün olan her şekilde adil olmayan bir halde bastırılmasıyla ilgili birkaç münakaşanın boğa kampı için büyük olasılıkla son aşama sinir bozucu. Oyunların ara sıra oynandığına dair bir münakaşa yok, bir tek altının oluşturduğu desenin, manipülasyonun sonucu olsun ya da olmasın olağandışı olmadığını unutmamak önemlidir.

Bunun sebebi, varlık sınıflarının bir çok vakit tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştıktan sonrasında oldukca yıllı çıkış seviyelerini tekrardan denetim etmeleridir ve bu bir çok vakit yeni bir boğa piyasasının daha coşku verici orta ve geç vuruşlarından ilkin muhteşem girişler elde etmek için son şanstır. Dolayısıyla, manipülasyonu ağlamak daha kolay olsa da, manipülasyonu kucaklamak ve varlık sınıfından nefret edilirken pozisyonları başlatmak daha mantıklıdır şu sebeple bu sonsuza kadar sürmeyecek. Aşağıya daha yakından bakalım:

Grafik, histogram Açıklama otomatik olarak oluşturulur

Yukarıdaki grafikte gösterildiği şeklinde, altın 2020’nin 3. çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı ve o zamandan beri dalgalı bir aralıkta işlem görüyor, yükseklerinden% 15’lik bir düzeltme ile. Bununla birlikte, bu düzeltme kısa vadeli süre dilimlerine odaklananlar için tehlikeli olsa da, şimdiye kadar altın için gerçek bir teknik hasar görmedik, metal 10 senelik büyük fincan tabanına bir tutacak şeklinde görünüyor.

Bu, 2018’in en düşük seviyesinden (1,150 $ / ons) beri gördüğümüz şeklinde averaj% 80’lik bir artıştan sonrasında oldukça normaldir, bir tek kilit nokta, bu düzeltmenin yükselen üç aylık hareketli ortalamanın altına düşmemesidir. Şu anda, üç aylık hareketli averaj averaj 1.680 $ / ons seviyesinde geliyor ve buranın altında bir kırılma, düşüş eğilimi olacaktır. Gördüğümüz şeklinde, metal, önceki boğa piyasasından (2002-2011) bir yıl sonrasında üç aylık bazda bu önemli hareketli ortalamanın altına düştü ve bu, altın piyasasında keskin bir düşüşe ve oldukca yıllı bir pazara yol açtı.

Bu yüzden, aylık kapanış bazında 1.680 $ / ons savunulduğu sürece, buradaki eğilim boğanın arkadaşıdır. Bunu söyledikten sonrasında, bu önemli hareketli ortalamanın denetim edilme potansiyelini dışlamak için altının 1.760 $ / ons’un üstünde tutmasını yeğlerim.

Grafik, histogram Açıklama otomatik olarak oluşturulur

Aşağıdaki duyguya bakarsak, boğaların oldukça umutsuz bulunduğunu görebiliriz, geçen yıl altın% 24’ün üstünde yükselmesine rağmen yükseliş hissiyatı% 50’nin altında. Aslına bakarsak, altın geçen yıl S & P-500’den (SPY) daha iyi performans gösterdi, bir tek 2021’e bir tek% 25 boğalara karşı% 80’e yakın boğaların S & P-500 duyarlılık okumasıyla girdi.

Bu, aykırı bir tecim arayan yatırımcılar için muhteşem bir haber şu sebeple satın almak için en iyi süre, bir varlık sınıfından nefret edilmiş olduğu, bir tek gene de uzun vadeli bir yükseliş trendinde olduğu zamandır. İdeal olarak, yükseliş hissinin% 25 boğaların altına düştüğünü görmek isterim ki bu muhtemelen 1.750 $ / ons ila 1.760 $ / ons seviyesinde bir denetim gerektirecektir. Bununla birlikte,% 40 boğaların altındaki duyarlılık için oldukca aylık hareketli averajla, bu düzeltmeye dayanıklı bir dip için aslına bakarsan şartlarımız var. Dolayısıyla, düzeltme neredeyse eksikleri olan olsa da, fiyat açısından en kötüsünün kesinlikle bittiğini iddia ediyorum.

Grafik kullanıcı arayüzü Açıklama, düşük güvenlikle otomatik olarak oluşturulur

Öyleyse, en iyi hareket seçimi nedir?

En çekici iki isim Alamos Gold (AGI) ve Kirkland Lake Gold (KL) olmak suretiyle, Tier-1 yargı alanı altın üreticilerine haiz olmayı altın ticaretini oynamanın en iyi yolu olarak görmeye devam ediyorum. Her iki şirket de% 1,25 artı temettü ödüyor, 10x FY2021 senelik EPS tahminlerinden daha azca işlem yapıyor ve önemli net nakit pozisyonlarına haiz, bu da onlara temettülerini artırma ve hisse geri satın alma esnekliği sağlıyor. Her iki şirket de şu anda% 5 hisse geri alım programına haiz ve derin geri çekilmelerde hisse fiyatlarını destekleme geçmişine haiz. Metale haiz olmayı tercih edenler için, 1,750 $ / ons’un altındaki geri çekilmeleri düşük riskli satın alma fırsatları olarak görürüm ve risk, 1,680 $ / ons’un altındaki herhangi bir aylık kapanışta açıkça tanımlanır.

Grafik, çubuk grafik Açıklama otomatik olarak oluşturulur

Bu oldukca aylık düzeltme, sektördeki duyarlılığı anlaşılır bir halde yıprattı, bir tek altın üreticilerinin 2015’in en düşük seviyelerinden bu yana kazançlara ve özgür nakit akış oranlarına en düşük fiyatla işlem yapması sebebiyle, bunu yeni pozisyonlara en iyi şekilde başlamanın zamanı olarak görüyorum. adlar. Bu yüzden, bu hafta KL ve AGI pozisyonlarıma ekledim ve daha oldukca zayıflık ve hissiyatta daha oldukca zayıflama görürsek, pozisyonuma altın olarak katkıda bulunabilirim.

Açıklama:

Sorumluluk Reddi: , Kayıtlı Yatırım Danışmanı yada Finansal Planlayıcı değildir. Bu yazı yalnızca data amaçlıdır. Herhangi bir menkul kıymet işlemiyle ilgili bir satış teklifi, satın alma talebi yada tavsiye teşkil etmez. Bu yazıda yer edinen bilgiler, herhangi bir mevzuda finansal yada yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. , bu yazıdaki bilgilerden herhangi birine yada tümüne dayanarak meydana getirilen işlemlerle ilgili tüm sorumluluğu açıkça reddeder.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir